Skip to main content
AktualnościBez kategorii

W Poland Weekly znajdą Państwo raport „Perspektywy branży inwestycyjnej 2024” przygotowany przez Magdalenę Śniegocką, Dyrektor Inwestycyjną CVI.

W Poland Weekly znajdą Państwo raport "Perspektywy branży inwestycyjnej 2024" przygotowany przez Magdalenę Śniegocką, Dyrektor Inwestycyjną CVI.

Kluczowe wnioski:

  • W odpowiedzi na ten dynamiczny krajobraz inwestorzy dokonują ponownej oceny istniejących strategii i aktywnie poszukują sposobów na dywersyfikację portfeli.
  • Istnieje znaczna szansa dla alternatywnych klas aktywów, w tym długu prywatnego, na dalszy wzrost udziału w portfelach zarówno inwestorów instytucjonalnych, jak i indywidualnych.
  • W związku z tym, że region Europy Środkowo-Wschodniej staje się najpopularniejszym miejscem nearshoringu na świecie, sektory takie jak motoryzacja, usługi B2B, transport, budownictwo i przemysł będą wymagały dodatkowych inwestycji i finansowania.
  • Dług prywatny prawdopodobnie będzie odgrywał kluczową rolę w finansowaniu transakcji fuzji i przejęć, zwłaszcza w strukturach transgranicznych, wykupach menedżerskich lub wykupach członków rodziny w ramach planowania sukcesji.
  • Względy ESG stały się kluczowymi czynnikami przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych, a uczestnicy rynku będą musieli ocenić swoje praktyki w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Zapraszamy do lektury artykułu.