Skip to main content
AktualnościBez kategorii

Polecamy artykuł w Pulsie Biznesu „Firmy rodzinne: jak sfinansować sukcesję”

Puls Biznesu: "Firmy rodzinne: jak sfinansować sukcesję"

Znalezienie źródeł kapitału dla korzystnego przeprowadzenia sukcesji spędza sen z powiek wielu właścicielom firm rodzinnych. Wskazujemy ciekawe możliwości.

W Polsce działają ponad 2 miliony firm rodzinnych, czyli biznesy zarządzane przez członków rodzin. Są to zarówno małe, średnie, jak i duże przedsiębiorstwa. W wielu z nich trwa szukanie skutecznych i najkorzystniejszych metod sukcesji, czyli przekazania sterów następcom. Przy rozważaniu najlepszych modeli jej finansowania firmy rodzinne mogą korzystać z narzędzi, jakie oferuje rynek finansowy.

Fundusze private debt

Magdalena Śniegocka, dyrektor inwestycyjna w CVI Dom Maklerski, podkreśla, że planowanie sukcesji to de facto poszukiwanie jej finansowania.

– Jej planowanie w firmach rodzinnych jest szczególnym wyzwaniem, niezależnie od tego, czy mówimy o finansowaniu sukcesji w ramach kolejnego pokolenia rodziny, poprzez wykup menedżerski czy też chodzi o przygotowanie spółki do sprzedaży dla inwestora zewnętrznego. Jedną z kluczowych kwestii jest znalezienie źródeł kapitału, które umożliwią harmonijną zmianę właścicielską – stwierdza Magdalena Śniegocka.

Zapraszamy do lektury artykułu.