Skip to main content
Aktualności

Paweł Jacel, CFA, Dyrektor Zarządzający w CVI w programie „Okiem eksperta” inwestorzy.tv

W drugim odcinku programu „Okiem inwestora” Paweł Jacel, CFA, Managing Director w CVI, wyjaśnia, że inwestorem funduszu private debt może zostać każdy – zarówno osoba prywatna, jak również instytucja.

Inwestycje private debt dają większą dywersyfikację i pozytywnie wpływają na relację ryzyka do stopy zwrotu

Inwestorem funduszu private debt może zostać każdy. To ciekawa opcja zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych uczestników rynku. Rozwiązanie pozwala na większą dywersyfikację portfela i pozytywnie wpływa na relację ryzyka do stopy zwrotu.

„Inwestorem funduszu private debt może zostać każdy – zarówno inwestor początkujący, jak i inwestor bardziej zaawansowany. To, co obserwujemy na polskim rynku, to bardzo mały udział inwestorów w tej klasie aktywów. Porównując np. rynek polski z Europą Zachodnią, Stanami Zjednoczonymi – tam udział inwestorów zarówno indywidualnych, jak i instytucjonalnych w tej klasie aktywów jest tam dużo większy” – mówi Paweł Jacel, Dyrektor Zarządzający, CVI Dom Maklerski sp. z o.o. w Okiem EKSPERTA.

W materiale informacje dotyczące:

  • inwestycji w private debt,
  • korzyści dla inwestorów prywatnych,
  • ścieżki wejścia w tego typu inwestycje,
  • akceptacji ryzyka,
  • historycznych stóp zwrotu.

Jacel (CVI Dom Maklerski): Inwestycje private debt dają większą dywersyfikację i pozytywnie wpływają na relację ryzyka do stopy zwrotu – Inwestycje.pl

Pierwsza część materiału o private debt: Śniegocka (CVI Dom Maklerski): Private debt to klasa aktywów, która osiąga w miarę przewidywalne zwroty z relatywnie niską zmiennością

Źródło: inwestorzy.tv