Skip to main content
Aktualności

Piekarnia Nowel. Gorący zysk z mrożonego pieczywa

Fot.: Mikołaj Piekarski, Adam Pańczuk / Materiały prasowe

Piekarnia Nowel. Gorący zysk z mrożonego pieczywa

Nasza współpraca z piekarnią NOWEL Sp. z o.o. jest dobrym przykładałem na to, w jaki sposób fundusz może finansować rozwój firmy rodzinnej, wspierając jej ambicje i cele, a jednocześnie pozostawiając niezależność właścicielom.

Biznesowa relacja rozpoczęła się podczas pierwszego dużego programu inwestycyjnego realizowanego przez Nowel w latach 2015-2016. Dzięki dokapitalizowaniu spółki umożliwiliśmy dokończenie programu, pomogliśmy we wzmocnieniu kapitału obrotowego oraz wspieraliśmy w realizacji strategii.

„Uwierzyliśmy w wizję dynamicznego wzrostu poprzez realizację ambitnego planu inwestycyjnego. Z perspektywy czasu była to bardzo dobra decyzja, Nowel zrealizował znacząco lepsze wyniki niż ówczesne prognozy” – mówi Pawel Jacel, CFA, partner w CVI, współzarządzający Noble Fund Mezzanine, funduszu, który zainwestował w Nowel.

Jesteśmy dumni, że dzisiaj Nowel jest jednym z czołowych producentów na rynku pieczywa mrożonego w Polsce. Ma wszelkie predyspozycje, aby stać się numerem jeden na tym rynku w ciągu najbliższych lat. Od momentu naszej inwestycji 7 lat temu, firma wielokrotnie zwiększyła moce produkcyjne. Wciąż współpracujemy z właścicielami jako partner, który pomaga spółce rozwijać się oraz zachować biznes w rękach rodziny.

Więcej informacji o historii i strategii Nowel oraz roli CVI jako partnera finansowego, znajdują się w artykule „Piekarnia Nowel. Gorący zysk z mrożonego pieczywa” opublikowanym w Forbes:

https://www.forbes.pl/biznes/piekarnia-nowela-stuletni-biznes-rodziny-zajezierskich-ich-pieczywo-maja-lidl-i-zabka/htnl0dw