Skip to main content
Aktualności

Inwestycja PFR Ventures w najnowszy fundusz CVI

Inwestycja PFR Ventures w najnowszy fundusz CVI

Z przyjemnością informujemy, że PFR Ventures zainwestował 12 mln euro w najnowszy fundusz CVI skierowany do inwestorów instytucjonalnych. Dzięki temu fundusz osiągnął kapitalizację 100 mln EUR.

– Jesteśmy liderem rynku private debt w Europie Centralnej. Łącząc wieloletnie doświadczenie zespołu z najlepszymi standardami procesu inwestycyjnego udało nam się zbudować efektywną platformę dostarczania finansowania najbardziej interesującym przedsięwzięciom. Nowy fundusz CVI, w który zainwestował PFR Ventures umożliwi realizację kolejnych ciekawych projektów, oferując jednocześnie atrakcyjne stopy zwrotu inwestorom – podkreślił Rafal Lis, partner zarządzający CVI.

Annemarie Dalka, dyrektorka inwestycyjna w PFR Ventures podkreśliła: – Balansujemy nasz portfel, aby kapitał PFR trafiał do najlepszych zespołów zarządzających zarówno w regionie, jak i na świecie. Nasze inwestycje w lokalnych zarządzających potwierdzają ich atrakcyjność w oczach zagranicznych inwestorów i ułatwiają pozyskiwanie kapitału z dodatkowych źródeł. Tak było też w przypadku CVI, który dzięki naszemu zaangażowaniu mogło liczyć na dodatkowe pieniądze z Europejskiego Funduszu Inwestycyjnego.

Szczegóły w publikacji https://lnkd.in/e9JPvFYs